Gamtovaizdis UAB, gerbūvis, aplinkotvarka, mediniai laiptai, mažoji architektūra, montavimas, gamyba, konstrukcija, Krekenava, projektasMedis – natūrali medžiaga, todėl mažoji architektūra: suoliukai, pavėsinės, takeliai, lieptai, terasos, apžvalgos aikštelės, vaikų žaidimo aikštelės suteikia jaukumo ir komforto pojūtį. UAB GAMTOVAIZDIS iš medienos pagaminti įvairūs lauko architektūros gaminiai – tai puikus būdas pagražinti aplinką.

Dažniausiai medinės konstrukcijos numatomos architektų, projektuotojų, vieta joms būna nurodyta landšafto projekte. Jei ne, svarbu tinkamai parinkti kiekvienam jų optimalią vietą. Tokia architektūra gali būti siejama su įvairiais stiliais ir medžiagomis. Be to ji ne tik suteikia galimybę mėgautis gamta kartu su šeima ar draugais, bet ir suteikia galimybę saugiai leisti laiką sodyboje ar parke, mediniai elementai padidina Jūsų sklypo vertę.

Labai svarbu tinkamai pasirinkti medienos rūšį, apdirbimą ir kitas medžiagas naudojamas medinėms konstrukcjoms, antraip po metų ar kitų jos gali pradėti pūti, raitytis, prarasti patrauklų vaizdą.

Mediena, kurią naudojame medinėms konstrukcijoms, būtina impregnuoti, dažniausiai – giluminiu būdu. Visos metalinės tvirtinimo detalės turi būti apsaugotos nuo rūdijimo, geriausia – karšto cinkavimo arba netgi pagamintos iš nerūdijančio plieno. Impregnuotos medienos dangą galima būtų palikti ir nedažytą, tačiau dėl geresnės jos apsaugos nuo įtrūkimų bei puvimo verta padengti dažais arba specialia alyva medienai.

Jei norite, kad mažosios architektūros mediena atrodytų kuo natūraliau, siūlome rinktis ąžuolo ar maumedžio medieną, nes ji patvari ir kieta. Tokia mediena neimpregnuojama giluminiu būdu, nes antiseptikas negali įsigerti – struktūra labai tanki, jame gausu dervų, todėl ąžuolas ir maumedis impregnuojamas tik paviršiniu būdu.

Per pirmus dvejus metus, konstrukcijos, veikiamos lietaus, saulės, šalčio, sniego, gali papilkėti, atsirasti pigmentinių ar purvo dėmių. Kad atkurti medienos natūralią spalvą, reikėtų ją valyti specialiais lauko medienai skirtais valikliais ir kasmet nutepti dažyvėmis ar aliejuotėmis.

Kviečiame peržiūrėti mūsų atliktus medžio konstrukcijų projektus tinklapio Galerijose »