Betonavimas, pamatai, poliai, sienelėĮrengiant gerbūvį, betonavimas – neatsiejama darbų dalis. Betonavimas vykdomas gręžtiniams pamatams (poliams) įrengti statant įvairias medžio, metalo konstrukcijas. Atramines sienutes įrengiame taip pat betonuodami jas.

Gręžtinius polinius pamatus UAB GAMTOVAIZDIS specialistai įrengia griežtai vadovaujantis europinio standarto “Eurocode7” nurodymais. Ypač svarbu žinoti, kokią reikšmę kiekvieno statinio kokybei turi pagrindo kokybės kontrolė. Tam reikalingos ne tik specialios žinios, bet ir specialios techninės priemonės. Gręžtinių pamatų atveju – tai statinis zondavimas.

Bet kokio sudėtingumo pamatai, spraustiniai poliai, įvairios formos ir dydžio baseinai, kiti mažosios architektūros statiniai mūsų specialistų įrengiami užtikrinant pagrindo kokybės kontrolę.

Reziumuojant, UAB GAMTOVAIZDIS, vykdydami betonavimo darbus bet kokio sudėtingumo objektuose, stengiamės laikytis tokių taisyklių:
1. Esminė taisyklė: betonuojant svarbias konstrukcijas, pavyzdžiui, pamatus, rostverkus, perdangas, kitas laikančiasias konstrukcijas, negaminame betono statybų aikštelėje, o užsisakome gaminį iš anksto.
2. Užsakant betoną, nepakanka pasakyti, kokios gaminio klasės pageidaujame. Reikia tiksliai pažymėti, kokioms konstrukcijoms jį naudojame ir kokia aplinka jį veiks.
3. Betonuojame visą konstrukciją vientisai, nes kiekviena betonavimo siūlė yra pati silpniausia konstrukcijos vieta. Taip sutaupome ne tik laiko, bet ir pinigų.
4. Daryti klojinius ir padengti armatūra betoną patikime tik profesionalams. Klojiniams įrengti nenaudojame drėgmei neatsparių medžiagų.
5. Pasirūpiname, kad betonas būtų tinkamai sutankintas, naudojant betono vibratorių.
6. Betonas kaip įmanoma greičiau jį sumaišius turi būti paklotas. Atsižvelgiant į tai, kokios yra aplinkos sąlygos, šis laikas negali viršyti 1–3 valandų.
7. Pasirūpiname tinkama betono apsauga po paklojimo. Kadangi ką tik paklotas betonas bijo skersvėjų, tiesioginių saulės spindulių, lietaus, šalčio. Uždengiame jį polietileno plėvele. Vėliau kiek įmanoma ilgiau (iki 7 parų) kuo dažniau jį drėkinkiname.
Atminkite: kuo betonas lėčiau džius, tuo ilgiau jis tarnaus.